Vzdělávací programy pro školy a školky Brno

Dětské vzdělávací centrum Smart Bricks® nabízí školám a školkám v Brně a blízkém okolí také vzdělávací programy a projektové dny založené na bázi edukačních programů společnosti LEGO® Education.

Programy  a projektové dny realizujeme v našem centru nebo po domluvě přímo v prostorách Vaší školy či školky. Zkušení lektoři jsou výborní pedagogové a provádějí děti zábavnými vzdělávacími tématy dle Vaší volby. Skupinky do 25 dětí si zažijí praktickou ukázku na právě vyučované téma z oboru matematiky či přírodních věd.

Nabídka vzdělávacích programů pro školy a školky: 

Programy pro ZŠ

Programy pro MŠ

Pokud Vaše vzdělávací instituce čerpá ze Šablon II nebo III a jednou z Vámi zvolených oblastí je polytechnické vzdělávání, můžete se obrátit právě na nás. Smart Bricks® pravidelně vysílá své odborníky do škol a školek, kde spolu s učiteli realizujeme projektové dny na téma polytechnické výuky.

Nabídka projektových dní pro školy a školky: 

Projektové dny pro MŠ

Projektové dny pro ZŠ

Projektové dny pro SŠ

 

Plánuje vaše instituce událost pro rodiče s dětmi zaměřenou na učení a společné aktivity? Připojte se k našemu komunitnímu odpoledni, které je určeno dětem předškolního i školního věku a jejich rodičům, prarodičům i sourozencům.

Nabídka komunitních odpoledne: 

Komunitní odpoledne

 

Vzdělávací programy a projektové dny pro školy

Výukové programy do škol

Pokud přemýšlíte nad tím, jak studentům ve věku 6 až 14 let zpříjemnit den ve škole a zároveň je něčemu novému naučit, můžeme pro Vás vytvořit výukový program především na podporu matematiky, vědy a informatiky.

Pyšníme se licencovanými postupy a pomůckami od LEGO® Education včetně progracovaných metodik. Odborník z našeho vzdělávacího centra přijede k Vám do školy kompletně vybavený sadami od LEGO® Education pro Vaši třídu a formou zážitkového vzdělávání provede děti tématy jako jsou na 1. stupni síla, rychlost, životní cyklus zvířat či recyklace. Na 2. stupni se pak věnujeme např. programování, robotice nebo objevování fyzikálních zákonů v praxi.

Pokud se rozhodnete absolvovat výukový program přímo v našem centru, obdržíte od nás také čas v herně plné LEGA® jako bonus. Ať se rozhodnete objednat výukový program do Vaší školy nebo přijedete k nám do centra:

 • programy jsou metodicky precizně propracované a systematicky vedou k pochopení konceptů,
 • vzdělávací obsah osnov je spojen s praktickými a dynamickými aktivitami,
 • děti vedou profesionální a proškolení pedagogové,
 • pracujeme s nejlepšími technickými pomůckami,
 • učební situace jsou postaveny na dětem blízkých problémech z jejich světa,
 • díky práci s kostkami LEGO® a technikou všestranně rozvíjíme dítě v oblastech komunikace, socializace, logického i kritického myšlení a řešení problémů.

Projektové dny pro školy

Čerpá Vaše škola ze Šablon II nebo III a cílíte na rozvoj polytechnického vzdělávání?

Naši koordinátoři pro Vaše pedagogy připraví skvělý koncept projektového dne na 1. nebo 2. stupni a zkušení lektoři následně zaštítí celou výuku. Získáte od nás veškerou přípravu, podporu i materiály; úspěšně provedeme vyučující celým procesem od plánování, přes realizaci až po závěrečnou reflexi. Pomůžeme Vám také s poskytnutím nutné dokumentace pro šablony.

Používáme aktivizační metody jako je hra, kooperativní učení a samostatné uvažování. Samozřejmostí je rozvoj kritického myšlení a kreativity s důrazem na praktickou využitelnost poznatků. Učitelé si z projektového dne mimo jiné odnesou skvělé metody pro přípravu a realizaci projektového vzdělávání v oboru polytechnického vzdělávání. Děti si zážitkovou formou osvojí dovednosti z oborů jako je robotika, programování, fyzika, matematika, environmentalistika a další. Vzdělávací obsah si vyzkouší hravou formou na oblíbených stavebnicích LEGO®. 

Jak takový projektový den ve škole vypadá?

 • Aktivita je určena pro min. jednoho pedagoga a jednoho odborníka ze vzdělávacího centra Smart Bricks®, kteří společně naplánují a zrealizují projektový den ve škole nebo v blízkém okolí (= naše centrum).
 • Projektový den v jedné třídě představuje 180 minut (4 x 45 min) přímé práce lektorů s dětmi.
 • Připravíme projektový den podle polytechnických témat, která jsou daná vzdělávacími sety LEGO Education® nebo téma flexibilně přizpůsobíme tomu, jakou látku právě probíráte ve škole.
 • Na základě komunikace mezi vyučujícím a centrem navrhneme program včetně klíčových kompetencí a nasdílíme s Vámi vzorovou přípravu i podklady pro společnou reflexi.
 • Odborník s učitelem si následně stanoví detaily jejich interakce a nakonec již naši odborníci přijíždějí k Vám realizovat program dle domluvy.

Vzdělávací programy a projektové dny pro školky 

Vzdělávací programy pro školky

Toužíte po obohacení školkového dne o prvky stavění, hry, logického a technického myšlení, kreativity či intuitivního programování?

Naši lektoři přicházejí do školek s reálnými problémy z dětského světa a děti jim nadšeně podávají pomocnou ruku. Jsou vtaženy do příběhů, diskuzí, hraní rolí a přitom v nich každým okamžikem roste porozumění z oborů polytechnických věd! Za pomocí jedinečných vzdělávacích setů od LEGO® Education stavíme zábavní park a učíme se chápat, jak fungují stroje, zdokonalujeme prostorovou orientaci, když sestavujeme jednoduché modely např.  kladky či kola nebo společně „oživíme“ vlak umísťováním programovacích kostek na koleje. Pro bližší popis jednotlivých vzdělávacích programů včetně délky trvání, počtu dětí a ceny klikněte sem. Flexibilně připravíme také další programy dle Vašich požadavků a v souladu s Vaším vzdělávacím plánem. 

Projektové dny pro školky

Podobně jako ve školách, také ve Vaší školce zrealizujeme projektový dny podle kritérií Šablon II a III. Vedeme děti přes praktickou zkušenost ke skutečnému pochopení konceptů z oblasti polytechnické výchovy (pokrýváme obor přírodovědného, technického a environmentálního vzdělávání).

Nabízíme odborníka z praxe polytechnické výchovy, kterým je školený pedagog, přivezeme veškeré pomůcky v podobě vzdělávacích sad od LEGO® Education pro všechny děti a nasdílíme předem kostru celého projektového dne včetně přípravy 4 x 45 min učebního času. Učební situace projektového dne jsou postaveny na dětem blízkých problémech jako je stavba zdravého města, zábavního parku nebo cestování speciálním vláčkem za dobrodružstvím. Seznam projektových dní je k dispozici zde. Odborník z praxe je partnerem učitele v MŠ, vede podle domluvy program, pomůže s následnou reflexí i dokumentací pro šablony. Vymyslíme Vám i projektový den na míru tak, aby co nejvíce zapadal do konceptu Vašeho tematického plánu. 

Kroužky do vaší školy či školky

Pokud byste chtěli, abychom pravidelně dětem jezdili v odpoledních hodinách do školy či školní družiny připravovat volnočasové vzdělávací kroužky, stačí se nám jen ozvat. Program máme bohatý a LEGO® stavebnic dostatek pro všechny zvídavé vědátory.

Kroužky pro ZŠ

Kroužky pro MŠ

Další informace, fotky a jiné naleznete buď v aktualitách na našem webu a nebo na našich sociálních sítích – Facebooku či Instagramu.

Některé školy a školky už si našimi programy prošly a moc se jim líbily. Tady je třeba odkaz na parádní program v jedné z brněnských školek. Tak se taky podívejte  🙂  

 

Naši partneři