Soutěže robotiky - pořádáme, účastníme se a trénujeme!

Soutěže robotiky – pořádáme, účastníme se a trénujeme!

Ve spolupráci se Základní školou Košinova jsme opět uspořádali sérii soutěží v robotice. Škola nám ochotně poskytla prostory pro všechny akce a její týmy se pilně připravovaly na jednotlivé soutěže.

Krajské kolo First Lego League: Challenge

Naší první společnou akcí bylo krajské kolo First Lego League: Challenge, které bylo určeno pro děti ve věku 10–16 let. Týmy soutěžily v různých disciplínách, kde mohly předvést své inženýrské a programátorské schopnosti. Atmosféra byla nabitá energií a nadšením a do dalšího kola postoupily hned dva týmy!

Krajské kolo First Lego League: Explore

Následovalo krajské kolo First Lego League: Explore, kde své dovednosti předvedli mladí inženýři ve věku 6–10 let. Tato kategorie je zaměřena na objevování základů robotiky a konstrukcí, a děti zde měly možnost předvést své kreativní projekty. Bylo úžasné vidět, jak i ti nejmladší soutěžící dokázali přemýšlet jako skuteční vědci a designéři.

Druhý ročník soutěže ROBOexpo

Na závěr jsme pořádali druhý ročník naší vlastní soutěže ROBOexpo! Tato soutěž se skládala ze tří disciplín: sledovač čáry, robotické sumo zápasy a tajná disciplína. Tajná disciplína byla zaměřená na environmentalistiku a třídění odpadu, což přineslo nejen technické výzvy, ale také důležitý výchovný prvek.

Sledovač čáry otestoval schopnost robotů sledovat čáru na dráze s maximální přesností. Robotické sumo zápasy byly plné napětí a vzrušení, když roboti bojovali o to, kdo zůstane v aréně jako poslední. 

Poděkování

Chtěli bychom poděkovat Základní škole Brno, Košinova 22, p.o. za jejich podporu a za to, že nám umožnila uspořádat tyto úžasné akce. Dále také děkujeme za podporu městu Brno, Akademii mladých vědců z.s. a SAKO Brno.

Děkujeme také všem dětem a trenérům, kteří se podíleli na přípravách a průběhu soutěží. Společně jsme vytvořili inspirativní a vzdělávací prostředí, kde mohly děti rozvíjet své technické dovednosti a nadšení pro robotiku.

Těšíme se na další ročníky a nové soutěžní výzvy!

Soutěže robotiky - pořádáme, účastníme se a trénujeme!
Soutěže robotiky - pořádáme, účastníme se a trénujeme!
Soutěže robotiky - pořádáme, účastníme se a trénujeme!

Naši partneři