Smart Bricks® se svým programem ve školce Ponny Preschool, Brno

Při naší práci se nám nabízí nádherné možnosti tvořit s dětmi v přirozeném prostředí jejich školky. Naši lektoři tak mají možnost vplout do bezpečného domácího teritoria a současně dětem přinést něco nového a neokoukaného.

Děkujeme vedení Ponny Preschool a paním učitelkám za včerejší laskavé uvítání a pohodu, kterou v Ponny vytvářejí.

A obrovské díky patří všem dětem za neskutečnou hravost, tvořivost a nadšení, se kterým se vrhly do programu Pohádkový park Smart Bricks® .

Těšíme se na další návštěvu v Ponny už za týden!

I Ponny Preschool o nás napsala:

„Včera proběhl parádní projektový den v Ponny Jundrově ve spolupráci s centrem Smart Bricks®.

Schopnost komunikovat je základní podmínkou úspěšného přechodu do první třídy základní školy. Efektivní komunikace je také jedním z nutných obecných předpokladů k budoucímu naplňujícímu životu. Faktem ale je, že v současné době přibývá dětí, které mají slabší slovní zásobu, potíže s výslovností a s kulturou mluveného projevu. Proto je nezbytné, aby rodiče, pedagogové v mateřských školách a vzdělávacích institucích táhli za jeden provaz! Vzdělávací centrum Smart Bricks® a Ponny Kids mateřská školka proto zahájili spolupráci se záměrem společně a cíleně rozvíjet komunikační schopnosti předškoláků. Jak?

Jak konkrétně dětem ve Smart Bricks® a Ponny Kids pomáháme?Naše osnovy a pedagogové cíleně a promyšleně budují řečové dovednosti dítěte od počátku předškolního vzdělávání až po nástup do základní školy.

Děti jsou hravě vedeny v mnoha aktivitách využívajících LEGO® kostky, které propojují rozvoj jemné motoriky a řečových dovedností.

Soustředíme se na písničky, básničky s prsty, kde se spolu vzájemně rozvíjí řeč i jemná motorika.Pracujeme také s rozvojem mimiky a pohybovou aktivitou mluvních orgánů při artikulované řeči.

Zatímco Ponny Kids podporuje děti v rozvoji jako mateřská školka během školního dne, veSmart Bricks® máme pro předškoláčky připraveny odpolední vzdělávací kroužky, včetně Kroužku Řekni si svůj příběh. Podpora tak může probíhat v různých prostředích a přitom se společným záměrem – pomoci Vašim dětem zlepšit narušené komunikační schopnosti ve všech rovinách. Těšíme se na Vaše ratolesti, ať nás navštívíte v kroužcích ve Smart Bricks® nebo zvolíte každodenní docházku do logopedické třídy v Ponny Kids mateřské školce.“

Naši partneři